close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE

 • WIZYTA W KONSULACIE

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Chicago należy dokonać rejestracji
  w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl) 

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy wyłącznie następujących kategorii spraw:

  Sprawy prawne:

  Sprawy obywatelskie:

  Sprawy paszportowe:

  1. Złożenie wniosku o wydanie paszportu http://www.chicago.msz.gov.pl/pl/p/chicago_us_k_pl/informacje_konsularne/paszporty/sprawy_paszportowe/

  Sprawy wizowe:

  1. Złożenie wniosku o wydanie wizy http://www.chicago.msz.gov.pl/en/consular_information/visa_information/

  Jak zapisać się na spotkanie?

  1. Po otwarciu strony www.e-konsulat.gov.pl

  dokonujemy wyboru placówki dyplomatycznej:

  Kraj – Stany Zjednoczone Ameryki
  Placówka – Chicago

  2.Następnie z menu po lewej stronie wybieramy opcję: Wizyty w konsulacie => Sprawy prawne, sprawy obywatelskie, sprawy paszportowe, wiza Schengen, wiza krajowa

  3. Wybieramy dostępną datę oraz godzinę wizyty w urzędzie. W przypadku spraw wizowych po zapisaniu się na wizytę należy wypełnić formularz wizowy.

  4. W „formularzu wizyty w konsulacie” podajemy nazwisko, imię, adres, e-mail oraz  opisujemy sprawę, która ma być załatwiona.

  UWAGA! W rubryce „opis sprawy” prosimy dodatkowo o podanie numeru telefonu.

  5. Po zatwierdzeniu daty i terminu możliwe jest pobranie pliku pdf z potwierdzeniem wizyty w konsulacie. Dodatkowo potwierdzenie zostanie wysłane na podany adres e-mailowy. Warto zapisać numer formularza oraz kod rejestracji, które niezbędne są do ewentualnego anulowania wizyty. 

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

  Przy każdej wizycie w konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).  W przypadku braku posiadania polskiego dokumentu tożsamości należy okazać ważny dokument ze zdjęciem, który zgodnie z przepisami prawa miejscowego potwierdza tożsamość.

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Konsulat Generalny RP w Chicago jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  W razie pytań dotyczących rejestracji w sprawach prawnych i obywatelskich (na które obowiązują zapisy)  prosimy o kontakt mailowy pod adresem chicago.legal@msz.gov.pl lub telefonicznie wyłącznie na następujące numery telefonów: 312 337 8166 wew. 223 lub 224.

   

  W razie pytań dotyczących rejestracji w sprawach paszportowych i wizowych prosimy o kontakt mailowy pod adresem chicago.passport-visa@msz.gov.pl lub telefonicznie: w sprawach paszportowych na następujące numery telefonów: 312 337 8166 wew. 231 lub 229, w sprawach wizowych wew. 234.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: